Zobacz także: STOART | SPAM | PSJ     


BIULETYN "STOMUR" - 2/2010
Kwiecień, Maj, Czerwiec

Drodzy Przyjaciele,

Nasz biuletyn jest jakby nie było kwartalnikiem, więc znów nam przybyły trzy miesiące do życiorysów. Jednak na przekór temu wszyscy stomurowcy wygladają na młodszych i bardziej zrelaksowanych. Ciekawe, czemu to przypisać - czy to jakaś lepsza aura po długiej zimie? Nie wiem, ale cieszy mnie, że tak jest.

Jednak biuletyn nie jest literaturą piękną; ma przekazywać co się w naszym stowarzyszeniu dzieje. To jest najważniejszy cel tego biuletynu. Zarząd chce, by członkowie znali aktualne sprawy, problemy i zamierzenia Stomuru. Poprzedni Zarząd nie przekazywał na bieżąco informacji o swojej działalności, i nie było to właściwe.


 

Przechodzę więc do rzeczy. Na posiedzeniu Zarządu w dniu 12 maja br, po omówieniu przyjęto protokół z poprzedniego posiedzenia. Zarząd wysłuchał sprawozdania Tomasza Warownego z wyjazdu naszej delegacji na największe w Europie targi muzyczne Frankfurter Messe Pro Light & Sound w Niemczech. Czas pobytu trzech osób trzy dni, wyjazd w pełni udany. Przedsięwzięcie było tylko w części dotowane przez Stomur. Następnym tematem był tryb zatwierdzania dokumentów w trakcie przyjmowania nowych członków. Jak to bywa, na pewne rzeczy trzeba zwracać większą uwagę, na inne zaś mniejszą, mając na uwadze by poziom profesjonalizmu nowych członków był jak najbardziej satysfakcjonujący. W tej części dotyczącej spraw członkowskich Zarząd powziął uchwałę o wznowieniu przynależności do Stomuru Panu Jastrzębskiemu, obecnie lat 75 – serdeczne gratulacje! Pan Jastrzębski akordeonista z „Kapeli Czerniakowskiej” jest uchwałą Zarządu zwolniony z opłat członkowskich. Witamy ponownie!

Kolega Stefan Lipczyński poinformował nas o śmierci Marii Pałygi, która w naszej pamięci pozostanie jako niezwykle utalentowana wokalistka.

Zarząd następnie odniósł się pozytywnie do pisma Andrzeja Kurpiewskiego z Gdańska. Dotyczyło ono zaproszenia do Polski zespołu młodzieży szwedzkiej z okręgu Linkoping. Zespół nazywa się Vreta Kloster Ungsdomsorkester i liczy około 40 osób. Zarząd uznał projekt za interesujący i przyjął odpowiednią uchwałę w sprawie dotacji.

Teraz przejdę do następnego posiedzenia Zarządu w dniu 23 czerwca. Obecny był kolega Andrzej Kurpiewski, poinformował wszystkich o wspaniałym przebiegu wizyty zespołu Vreta Kloster Ungsdomsorkester w Gdańsku. Zaprezentował materiały z występów w formie publikacji i nagrań DVD. Przedstawił możliwości na przyszłość wynikające z nawiązanych kontaktów. Sprawozdanie uznano za bardzo satysfakcjonujące, w wyniku czego Zarząd uchwalił dodatkową skromną dotację na zamierzenia dotyczące dalszej współpracy. W planach rewizyta naszej strony na terenie Szwecji.

Otrzymaliśmy pismo od władz o ostatecznym zatwierdzeniu naszego Statutu. Bardzo to dla nas przyjemna okoliczność, zwłaszcza po tak długim czasie. Są w Statucie pewne zmiany, które prawdopodobnie będziecie mogli poznać po wydaniu go w formie książeczki. Z pewnością zmiany pozwalają uniknąć pewnych problemów formalnych, np. zmniejszony skład Zarządu ułatwi osiągnięcie quorum. Mniej, czyli lepiej.

Zawiadamiam, że najważniejsza impreza organizowana przez STOMUR, czyli
V Konkurs Pianistów Muzyki Rozrywkowej i Hammondzistów
zainicjowany przez Bogdana Kezika, odbędzie się 10 września tego roku w Sali Balowej pałacu Tyszkiewiczów, ul. Krakowskie Przedmieście 32 w Warszawie. Będzie to piąta już edycja przeglądu wirtuozów fortepianu i organów Hammonda, Konkurs Pianistów Muzyki Rozrywkowej jest prestiżową areną dla pianistów i organistów, którzy profesjonalnie wykonują każdy rodzaj muzyki. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 4 września 2010 r.

Tak jak w ubiegłym roku w czerwcu w Centrum Łowicka w Warszawie odbyła się dwudniowa impreza VIII Mokotów Old Rock'n'Roll Meeting, którą prowadził znany dziennikarz radiowy Marek Gaszyński i Piotr Miks. Wystąpiło wielu naszych Kolegów, ci którzy nie grali, zaszczycili imprezę swoja obecnością. Zagrali Zielono –Czarni (Piotr Miks, Andrzej Frajndt, Ewa Konarzewska, Ewa Skrzypek – wokal), a gościnnie zaśpiewali Kasia Sobczyk i Wojtek Korda. Słynna Kasia pomimo choroby nie zawiodła i tym razem. Wystąpili oprócz wielu innych: Czarek Szlązak i Ula Blaszyńska, znani z 2+1. Prezes Stomur Wiesław Szymański zagrał w znakomitym składzie, z wokalistką Ireną Gałązką. Jak zwykle impreza świetnie się udała, przyjemnie było się spotkać w tak szerokim gronie.

Na koniec zacytuję sam siebie: Do wszystkich muzyków, którzy jeszcze tego nie zrobili apeluję o zapisywanie się do naszego stowarzyszenia. Jeżeli Wasze aspiracje nie obejmują np. klasyki, to naturalnym miejscem dla Was jest STOMUR właśnie. Składki są bardzo umiarkowane, a udokumentowana przynależność do stowarzyszenia podnosi status muzyka i na pewnym etapie kariery jest bardzo przydatna. Znane mi są przypadki muzyków, którzy mają trudną sytuację życiową z powodu wieku czy stanu zdrowia i przynależność do stowarzyszenia bardzo by im mogła pomóc. W tym więc miejscu zachęcam do negocjacji, gdyby niektórzy z Was chcieli wznowić swoją przynależność do STOMURU – jest taka możliwość! Chociaż nowe deklaracje od nowych członków ciągle wpływają, to następnych również serdecznie zapraszamy!

Serdeczne pozdrowienia!
Tomasz Jaśkiewicz
tomjot@interia.pl

 

 
Copyright © 2010 by STOMUR. All rights reserved. Design by HomeNet & lkriss