Zobacz także: STOART | SPAM | PSJ     


BIULETYN "STOMUR"
Kwiecień - Czerwiec 2012

    Na początku kwietnia pożegnaliśmy naszego kolegę muzyka ś.p. Mariana Komorowskiego l.61, członka STOMUR-u. Msza żałobna odbyła się w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Warszawie.
W kwietniu odbyły się 2 zebrania Zarządu Głównego STOMUR, na których omawiano zadania statutowe i sprawy bieżące. Uchwalono organizację VII Konkursu Pianistów Muzyki Rozrywkowej i Artystów Hammondzistów, w dniu 20 września 2012 o godz. 11.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów ul. Krakowskie Przedmieście Nr. 32. W dniu 10 maja 2012 r. delegacja STOMUR w składzie Anna Markowska, Wiesław Szymański i Zbigniew Konopczyński udali się do Moskwy na Targi i Wystawę instrumentów muzycznych firm z całego świata. Przywieźli dużo wrażeń i folderów.

 

    W dniu 20 maja 2012 r. w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie odbył się koncert jazzowy Tomasz Bielski Quartet w składzie:

- Tomasz Bielski - kier. muz., sax alt, flet
-Janusz Skowron - fortepian
-Paweł Puszczało - kontrabas
-Wiesław Szymański - perkusja
-Smyczkowa Orkiestra Kameralna FN
ANNA MARKOWSKA - prowadzenie koncertu.

Zespół grał standardy jazzowe w doskonałej aranżacji Tomasza Bielskiego m. in.G.Gershwina, C. Portera, D. Ellingtona i innych kompozytorów. Całkowity dochód z koncertu został dedykowany Fundacji DOM MUZYKA SENIORA.

    W dniu 2 sierpnia w szpitalu św. Anny w Piasecznie po długiej chorobie zmarł ś.p. Tomasz Szukalski l.64, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Muzyk obdarzony niezwykłym talentem improwizatorskim. Pochowany w grobie rodzinnym na Cm. Bródnowskim w Warszawie. Cześć Jego pamięci!

    Wszystkim członkom przypominamy, że Biuro STOMUR mieści się przy ul Nowolipki 15 lok. 35 Ip. i jest czynne od pon. Do czw. W godz. 10.00 do 15.00, w piątek w godz. 10,00 - 15.00, tel. 22/641-47-09.

Zapraszamy do regulowania zaległych składek członkowskich, których wysokość w dalszym ciągu wynosi 5 zł/mies. czyli 60 zł/rocznie.

 


Stefan Lipczyński
Skarbnik Z.G. STOMUR
steef@stoart.org.pl

 
Copyright © 2012 by STOMUR. All rights reserved. Design by HomeNet & lkriss