Zobacz także: STOART | SPAM | PSJ     


BIULETYN "STOMUR"
Kwiecień - Czerwiec 2008

Wydanie warszawskie

     Drodzy Przyjaciele,
Wydaje się, że taki okresowy przegląd wydarzeń dotyczący spraw naszego środowiska okazuje się dla nas całkiem pożyteczny. Dni mijają i niby nie dzieje się wiele, a jednak... na koniec drugiego kwartału można odnotować kilka wydarzeń. Nie zajmujemy się tu posiedzeniami Zarządu w szczególności, chociaż i one bywają ciekawe, a już na pewno potrzebne. Jak zwykle ostatnio, dotyczą one "czyszczenia" spraw organizacyjnych, czy formalnych dotyczących "STOMURU". Jednak te sprawy są zamieszczane w innych miejscach na naszej stronie internetowej.

Ważnym wydarzeniem był Nadzwyczajny Walny Zjazd wrocławskiego oddziału "STOMURU". Odbył się on 13 maja br., z udziałem gości z Zarządu Głównego STOMUR, co ilustruje wagę wydarzenia. Celem zjazdu były wybory uzupełniające, w wyniku których władze oddziału wrocławskiego STOMUR przedstawiają się następująco: Mieczysław Baeumler - Prezes Zarządu, Bernard Śniadecki - Wiceprezes , Bogusław Sołuk - Sekretarz Zarządu, Wojciech Marcinkowski - Skarbnik Zarządu, Jan Jacek Baran - Członek Zarządu, Renato Frassinelli - Członek Zarządu, Ryszard Bąk - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Marian Gabrys - Członek Komisji Rewizyjnej, Edmund Urmański - Członek Komisji Rewizyjnej. Piękne życzenia dla nowych władz.

III Konkurs Pianistów Muzyki Rozrywkowej odbył się dnia 31 maja w Sali Pompejańskiej Hotelu Europejskiego w Warszawie. Pomysłodawcą konkursu jest Bogdan Kezik. Konkurs ten jest w całości organizowany przez STOMUR. W składzie jury zasiedli: przewodniczący Andrzej Jagodziński, sekretarz Elwira Fibiger, członkowie Wiesław Szymański, Paweł Sztompke i Adam Ciesielski. W konkursie współzawodniczyło piętnastu uczestników prezentujących wysoki poziom. Udział w imprezie z pewnością dla każdego z nich był wielkim przeżyciem. Laureaci tegorocznego konkursu zostali: Maciej Cugowski, Zbigniew Piszczek I nagroda ex aeqwo, Dawid Troczewski, Tomasz Wielechowski II nagroda ex aeqwo, Maciej Rostkowski, Zbigniew Kmiciński III nagroda ex aeqwo. Osobna nagroda dla Tomasza Wielechowskiego od Agencji Koniarz. I ciekawostka: wyróżnienie dla trzynastolatka Grzesia Tarwida. Jest on uczniem wybitnego pianisty Wojtka Kamińskiego. Gratulacje! Konkurs w przyszłości ma mieć zasięg międzynarodowy, mianowicie może być rozszerzony o środowiska polonijne. Będzie to z pożytkiem zarówno dla Konkursu jak tez dla muzyki. Impreza miała swoją atmosferę, po więcej odsyłam Was do działu "zobacz" na tej stronie.

Również w maju w Klubie Dobrej Muzyki na warszawskim Gocławku odbył się Stomurowski koncert zespołu Old Timers. Dla miłośników "tradyka" była to prawdziwa uczta. Panowie w odpowiednim wieku, emanujący charyzmą, której nabyli przez lata swej wspaniałej działalności, tworzą jeden z lepszych w świecie zespół jazzu tradycyjnego. Siłą tych świetnych muzyków jest gra zespołowa, mam na myśli to, jak precyzyjnie "dęciaki" wykonują temat utworu. Regułą jest, że po temacie następują improwizacje, a w tym zespole improwizują wszyscy muzycy. Te solówki to wyższa szkoła jazdy, bo w tej kapeli nie ma słabych punktów. Nie ma co opisywać ze szczegółami do jak wysokiej temperatury dochodzi muzyka Old Timersów. Na tym koncercie zespół wykonał utwory "z ogniem", jak też piękne standardy o charakterze balladowym. Chcę tu wyrazić moje pozytywne wrażenia z koncertu zespołu, który wydaje się być niezniszczalny i niech się kontynuuje ile tylko się da. Zespół "Old Timers" to: Zbigniew Konopczyński - tb, leader, Robert Majewski - tp, Jerzy Galiński - cl, Paweł Tartanus - bjo, voc, Janusz Kozłowski - b, Bogdan Kulik - dr

W czerwcu natomiast Stomur współorganizował dużą imprezę środowiskową "Old Mokotów Rock'n'Roll Meeting". Centrum Edukacyjnym "Łowicka" po remoncie było idealnym miejscem na taki koncert, w którym udział wzięli m.in.: duet "Rags to Riches", Zielono-Czarni, Marek Ałaszewski z nowym Klanem, Jan "Izba" Izbiński (+ T. Jaśkiewicz i S. Piwowar), Tadeusz Głuchowski (ex Niebiesko Czarni), Alek Nowacki z Homo Homini i wielu innych. Impreza bardzo udana, niezadowolonych nie spotkałem.
Ponadto 23 czerwca prezes STOMUR Wiesław Szymański wziął udział w spotkaniu w Senacie RP. Tematem spotkania były zagadnienia prawa autorskiego i praw pokrewnych, istotnych dla naszych członków.

Podaję kontakt mailowy, gdybyście chcieli zawiadomić o swoim koncercie, lub innej sprawie dla Was ciekawej lub ważnej. Podaję namiar do mnie: Tomasz Jaśkiewicz
tomjot@interia.pl w temacie wpisujcie biuletyn.

Jak zwykle apeluję do Was o sprawdzenie Waszego członkostwa w "Stomurze". W sprawie uaktualnienia członkostwa, składek itp, kontaktujcie się z sekretariatem "Stomur", przy ul. Lwowskiej 13. Kontaktujcie się w róznych innych sprawach np bytowych, emerytalnych - adres jak wyżej. Można pogadać jak muzyk z muzykiem.
Pozdrowienia!

Tomasz Jaśkiewicz
tomjot@interia.pl

 
 
Copyright © 2008 by STOMUR. All rights reserved. Design by HomeNet & lkriss