Zobacz także: STOART | SPAM | PSJ     


BIULETYN "STOMUR"
Październik - Grudzień 2012

    W dniu 1.X.2012 r. odbyła się uroczystość otwarcia DOMU MUZYKA SENIORA w Katach ul. Brzozowa, w gminie Góra Kalwaria. W uroczystości otwarcia udział wzięli przedstawiciele SPAMu, STOMURu i STOARTu m.in. Anna Markowska, Wiesław Szymański i Zbigniew Konopczyński. Otwarcia Domu Muzyka Seniora dokonała Pierwsza Dama żona Prezydenta Rzeczypospolitej, p. Anna Komorowska. Również w dniu 1.X.2012 r. w POLSKIM RADIO S.A. ul. Woronicza 17 w Sali Koncertowej im. Lutosławskiego wręczono nagrody laureatom „KORYFEUSZA” przez Annę Markowską i Wiesława Szymańskiego. W dniu 25.X.2012 r. Wiesław Szymański ze swoim zespołem jazzowym zagrał koncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie k/Gdańska na Pomorzu.

 

    Dnia 29.X.2012 r, odbył się Jubileusz Jerzego Tataraka –ts, który ukończył 80 lat życia i dalej bardzo dobrze gra. Koncert odbył się w Centrum Promocji Kultury przy ul, Brukselskiej 23 na Saskiej Kępie. Dyplom od STOMURu wręczył Jubilatowi Zbigniew Konopczyński. Koncert dotował STOMUR i STOART. W dniu 29.X.2012 r. o godz.18.30 w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej 2 w SWING KLUBIE wystąpił kwintet Wiesława Szymańskiego –dr, Zbigniew Jaremko –ts oraz solistka wokalistka Aleksandra Markowska (córka Anny Markowskiej Prezes STOART, vice Prezes STOMUR). Debiutantka wypadła bardzo dobrze. Kariera muzyczna przed Nią. Tego dnia obchodziliśmy również 4-ta rocznice istnienia SWING KLUBU pod kierownictwem Adama Fercha. W dniu 5.XI.2012 r. o godz. 19.30 w STAREJ STODOLE odbyły się „Jazzowe Zaduszki”. Grał zespól jazzu tradycyjnego OLD TIMERS pod kierunkiem Zbigniewa Konopczyńskiego.

   W dniu 22.XI.2012 r. nastąpił wyjazd delegacji Z.G. STOMUR do Wrocławia ul. Grunwaldzka 7 do Oddziału Wrocławskiego STOMUR. W skład delegacji weszli: Wiesław Szymański, Anna Markowska, Zbigniew Konopczyński i Stefan Lipczyński. Spotkanie miało charakter integracyjny i odbyło sie w milej i przyjacielskiej atmosferze. Omówiono również problemy Oddziału i różne bolączki oraz przedyskutowano jak im zapobiec. W dniu 26.XI. 2012 r. w Sali Koncertowej Centrum Promocji Kultury Urzędu Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Podskarbińskiej 2 odbył się w SWING KLUBIE kolejny koncert jazzowy, w którym wystąpili: Trio Macieja Strzelczyka-viol. oraz Janusz Strobel –git. + Andrzej Jagodziński –p. Koncert poprowadził Adam Ferch. W dniu 17.XII.2912 r. w SWING KLUBIE na ul. Podskarbiońskiej 2 wystapili: „Jazz All Stars” Anatola Woydyny, Ewy Konstanciak, Marii Staszek-Głuchowskiej i Petera Whiskerda. Koncert prowadził Adam Ferch. Był to ostatni koncert w starej siedzibie. Z Nowym Rokiem 2013 SWING KLUB przeprowadzi się do nowej siedziby w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul Elektoralnej 12. Koncerty będą się odbywać tradycyjnie w ostatni poniedziałek miesiąca. Przerwa letnia: lipiec – sierpień. Wstep na koncert – 10 zl od osoby.

    W dniu 20.XII.2013 r. w siedzibie STOMUR ul. Nowolipki 15 odbyła się Wigilia dla Z.G. STOMUR, Komisju Rewizyjnej, pracowników i zaproszonych gości. Zebranych powitał i złożył życzenia Prezes STOMUR p. Wiesław Szymański po czym podzielono sie opłatkiem. Dnia 21.XII.2012 r. w STODOLE ul. Batorego 10 z okazji Wigilii wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca SGH w Warszawie pod kier. Anny Markowskiej z koncertem polskich kolęd, Jazz Band Ball Orchestra – zespół jazzu tradycyjnego z Krakowa, Roman Górczak z minirecitalem, Blues Fellows Swing Band pod kier. perkusisty Jerzego Więckowskiego. Na koncert Wigilijny został zaproszony Z.G. STOMUR. Po koncercie nastapił poczęstunek i łamania się opłatkiem wraz ze składaniem życzen.

 


Stefan Lipczyński
Skarbnik Z.G. STOMUR
steef@stoart.org.pl

 
Copyright © 2013 by STOMUR. All rights reserved. Design by HomeNet & lkriss