Zobacz także: STOART | SPAM | PSJ     


BIULETYN "STOMUR"
Kwiecień - Czerwiec 2013

    W drugim kwartale 2013 r. było wiele imprez muzycznych, w których występowali członkowie STOMUR. W dniu 4 kwietnia 2013 r. w Centrum Kultury Łowicka przy ul. Łowicka 21 odbył się Koncert „JAGODOWE NOCE". Występowało Trio Andrzeja Jagodzińskiego-p oraz soliści Janusz Szrom-voc i Maria Sadowska-voc.

    W dniu 7 kwietnia 2013 r. w Centrum Kultury Łowicka- Janusz „Beluza" Kozłowski-b obchodził 70 lat życia i 55 lat grania jazzu na kontrabasie. W zespole akompaniującym na perkusji grał Prezes STOMUR Wiesław Szymański. Dnia 8 kwietnia 2013 r. w STAREJ STODOLE przy ul. Bartorego odbył się koncert pt. „Życie jak rock'n'roll" na którym wystąpili Piotr Miks z zespołem „Dylemat". Jako solistki wystąpiły: Ewa Skrzypek-voc i Ewa Konarzewska-voc. Po występie odbyła się potańcówka dla Starych Stodolarzy wśród których było wielu członków STOMUR-u. W dniach 13-15 kwietnia 2013 r. odbył się „Jazz nad Odrą" we Wrocławiu. Prezes STOMUR Wiesław Szymański-dr wystąpił z Big Bandem p/k Tomasza Bielskiego. 13 kwietnia 2013 r. delegacja Zarządu Gównego STOMUR z Warszawy i Oddz. Gdańskiego STOMUR spotkali się z członkami Oddz. Wrocławskiego STOMUR w celu omówienia problemów i spraw bieżących.

 

   
    14 kwietnia 2013 r. odbyła się Gala Jazzu „Jazz nad Odrą" Wrocław. Wystąpił Big Festwial Band p/kier. Zbigniewa Czwojdy. Wraz z nimi wystąpili: Aga Zaryan-voc, Leszek Możdżer-p, Michał Urbaniak-viol, Robert Majewski-tp, Henryk Miśkiewicz-as. Na uroczystym zakończeniu festwalu grał Big Band „Stara Stodoła" wraz z Wiesławem Szymańskim-dr, Tomaszem Bielskim-as,fl, Januszem Szromem-voc.
    W dniu 25 kwietnia 2013 r. w Mazowieskim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 odbył się koncert „Andrzej Jagodziński Trio", w SWING KLUBIE Scena E12. Koncerty jazzowe odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz.19.00.
Przerwa wakacyjna w mieś. lipcu i sierpniu. Centrum Kultury i Sztuki sprzedaje bilety na koncert w cenie 12 zł.
    25 kwietnia 2013 r. odbyło się Zebranie Zarządu Głównego STOMUR. Omówiono aktualne sprawy, zdano sprawozdanie z delegacji do Wrocławia na „Jazz nad Odrą" w dniach 13-15 kwietnia 2013 r. i ze spotkania z muzykami Oddz. Wrocławskiego STOMUR.
30 Kwietnia 2013 r. Zarząd Główny STOMUR otrzymał zaproszenie z okazji „Międzynarodowego Dnia Jazzu" na konferencję pt. „Znaczenie jazzu dla kultury europejskiej XXI w." Organizatorem konferencji była Fundacja Kronenberga przy City Bank Handlowy ul. Traugutta w godz. 11.00-15.00
    W dniu 6 maja 2013 r. odbyło się spotkanie w STAREJ STODOLE z okazji 70-tej rocznicy urodzin nieżyjącego Grzegorza Bródko-bj, założyciela zespołu HAGAW. W koncercie poświeconym rocznicy wystąpił zespół złożony z seniorów dawnego zespołu HAGAW. Śpiewał Andrzej Rosiewcz. Koncert był bardzo dobry, oklaskiwali przyjaciele jazzu tradycyjnego i nie tylko. Między 11 a 18-stym maja 2013 r. Wiesław Szymański Prezes STOMUR i jednocześnie Skarbnik STOART-u wraz z delegacją STOART, udali się do Japonii na Sympozjum SCAPR w mieście Osaka.
    23 maja 2013 r. w SWING KLUBIE w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 wystąpił zespół jazzowy „High Swing Quintet" w składzie: M.Strzelczyk-viol, J. Małys-p, R. Muranowski-tp,fl, Wiesław Szymański-dr, oraz solistka p. Wilczyńska-voc. Koncert wypadł bardzo dobrze na Sali był komplet słuchaczy.
    25 maja 2013 r. zmarł ś.p Jan Szewczyk wieloletni działacz i członek władz ZAW STOART, menager, animator muzyczny zespołów Skaldowie, Grupa ABC „Ojciec" zespołu „2+1", członek ZPAV i Akademii Fotograficznej. Wieloletni przewodniczący Komisji Rewizyjnej STOART. Skromny. Organizator wielkich festiwali piosenkarskich w Opolu, Kołobrzegu, Zielonej Górze i innych. Nasz przyjaciel i współpracownik. Cześć Jego Pamięci!
    13 czerwca 2013 r. w Centrum Łowicka 21 odbył się „XI Mokotów Old Rock'n'roll Meeting". Na koncercie wystąpili STAN BORYS, Zielono – Czarni, Mojo, Sunday, P.M. Blues Band. To już XI tradycyjny coroczny koncert-spotkanie artystów i fanów rock'n'rolla.
27 czerwca 2013 r. w SWING KLUBIE w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 wystąpił zespół „TO I OWO Jerzy Antoszkiewicz z przyjaciółmi" w składzie: Jerzy Antoszkiewicz-Ejsmont-g,voc, Aleksander Michalski-cl,as,fl Wiktor Zydroń-p,bjo. MirosławWiśniewski-b,bg, Grzegorz Grzyb-dr. Koncert zaczarował publiczność, a Jerzy Antoszkiewicz pięknie dziękował lekarzom obecnym na koncercie, za uratowanie mu życia z nieuleczalnej choroby. Koncert prowadził niezawodny Adam Ferch. Następny koncert w SWING KLUBIE odbędzie się w ostatni czwartek września 2013 r. o godz. 19.00. Wstęp 12 zł.

 


Stefan Lipczyński
Skarbnik Z.G. STOMUR
steef@stoart.org.pl

 
Copyright © 2013 by STOMUR. All rights reserved. Design by HomeNet & lkriss