Zobacz także: STOART | SPAM | PSJ     


BIULETYN "STOMUR"
Październik - Grudzień 2008

Wydanie warszawskie

Koleżanki i Koledzy,
ostatni kwartał zeszłego roku, a szczególnie grudzień, był wypełniony okazjami do spotkań naszych członków. To była przede wszystkim stomurowska Wigilia w Klubie Dobrej Muzyki na Grochowie. Było tłoczno i serdecznie, był opłatek i wzajemne życzenia, było wspaniałe jedzenie. Kolędy wykonywał świetny Maciej Wróblewski, z pomocą naszej znakomitej koleżanki Anny Markowskiej. Były serdeczne życzenia Prezesa Stomuru Wiesława Szymańskiego, a całą imprezę profesjonalnie utrwalił na zdjęciach Stefan Lipczyński. Dla naszych członków i sympatyków wieczór ten był okazją do tak potrzebnych rozmów i spotkań. Chciałbym tu wyrazić nasze podziękowania dla gospodarzy KDM: Jacka Eysymonda i Joli Marciniak.

Zobacz galerię zdjęć: Wigilia w Klubie Dobrej Muzyki

 

Dla porządku odnotujmy ważniejsze zdarzenia ostatnich trzech miesięcy roku 2008. Najpierw te międzynarodowe: w dniach 21-26 października na Festiwalu "My Song" w Ułan Bator reprezentowała nas, czyli STOMUR i STOART, delegacja w składzie trzyosobowym (Ewa Skrzypek, Wiesław Szymański i Zygfryd Sekuła).
Na zaproszenie strony mongolskiej wystąpiła Ewa Skrzypek, która oprócz swego repertuaru zaprezentowała piosenkę w języku mongolskim. Jej występ był nie mniejszym sukcesem niż ubiegłoroczny występ na tym samym międzynarodowym festiwalu Katarzyny Wilk. Ta kontynuacja naszego udziału w tej egzotycznej imprezie to wynik zabiegów i osobistego zaangażowania Wiesława Szymańskiego. Jak dziś wiemy, jego inicjatywa zaowocowała już zaproszeniami delegacji Stomuru na kolejne festiwale w Japonii i Korei Płd.

17 listopada w warszawskiej Stodole miał miejsce Turniej Jazzowy, jako impreza towarzysząca Jazz Jamboree. W szranki stanęły zespoły jazzu tradycyjnego: Jazz Band Ball Orchestra przeciwko "naszym" ze Stomuru jak by nie było, czyli Old Timersom. W jury reprezentował nas Wiesław Szymański, i donoszę, że werdykt jurorów potwierdził światową klasę obu tych niezwykle zasłużonych zespołów. Całą tę imprezę prowadził Marek Gaszyński. A przecież w tym samym dniu i w tym samym miejscu miał odbyć się benefis Marka Gaszyńskiego i Witka Pogranicznego i jak teraz wiemy, nigdy już do tego nie dojdzie. Witold Pograniczny zmarł 28 października 2008 r.

W siedzibie ZASP miał miejsce pokaz filmu Bogdana Kezika. Wielu naszych kolegów było obecnych, by pogratulować autorowi świetnego filmu o Irenie Santor. Wydarzenie z pewnością warte odnotowania.

Skończył się rok 2008 i mamy go za sobą. Mam nadzieję, że ten okres był dla Was osobiście satysfakcjonujący. Nie ma nic ważniejszego od zdrowia, zaraz potem jednak idzie satysfakcja z tego, co w życiu robimy. Tej właśnie satysfakcji wszystkim Wam serdecznie życzę.

Jak zwykle apeluję do Was o sprawdzenie Waszego członkostwa w "Stomurze". W sprawie uaktualnienia członkostwa, składek itp, kontaktujcie się z sekretariatem "Stomur", przy ul. Lwowskiej 13. Kontaktujcie się także w róznych innych sprawach, np bytowych, emerytalnych - adres jak wyżej. Można pogadać jak muzyk z muzykiem.
Najlepsze życzenia w Nowym Roku!

Tomasz Jaśkiewicz tomjot@interia.pl


 

 
Copyright © 2009 by STOMUR. All rights reserved. Design by HomeNet & lkriss