Zobacz także: STOART | SPAM | PSJ     


BIULETYN "STOMUR"
Styczeń - Marzec 2010

Drodzy Przyjaciele,

   Pierwsze trzy miesiące działalności w tym roku, to oczywiście kontynuacja spraw z ubiegłego roku. Nigdy nie uda się skończyć równo z kalendarzem, gdyż sprawy członkowskie czy statutowe mają charakter ciągły. Tak więc na posiedzeniu Zarządu Głównego SMR STOMUR w dniu 16 lutego br najważniejszym punktem porządku dziennego obrad było sprawozdanie z działalności w roku 2009, które przedstawił Wiesław Szymański. Starannie opracowane sprawozdanie zawierało opis problemów, z którymi się w ubiegłym roku zetknęliśmy. Wszechstronnie też naświetlono aktualną sytuację naszego stowarzyszenia. Następnie członkowie Zarządu przeprowadzili dyskusję, odnosząc się do przedstawionej sytuacji. Wyrażono opinię, że pomimo różnych przeciwności działalność SMR STOMUR można określić jako optymalną. Równocześnie omawiając różne aspekty całego naszego środowiska, członkowie w dyskusji wyrazili zadowolenie odnosząc się do Oddziałów Terenowych STOMUR, które uporządkowały swoją działalność i doprowadziły do sprawnego funkcjonowania. Wnioski z tej dyskusji uznano więc za pozytywne i sprawozdanie z działalności Zarządu Głównego STOMUR za rok 2009 zostało jednomyślnie przyjęte.

 

   Następne posiedzenie Zarządu odbyło się w dniu 17 marca i było jak zwykle poświęcone usprawnieniu aktualnej działalności stowarzyszenia, w tym przypadku na przykład sporządzanie kopii dokumentów z posiedzeń Zarządu na użytek Komisji Rewizyjnej. Przyjęto też protokół z poprzedniego posiedzenia. Następnym punktem porządku dziennego było omówienie wyjazdu delegacji STOMUR na targi muzyczne „Frankfurter Messe Pro Light & Sound w terminie 23-27 marca br. Ustalono, że naszymi delegatami będą koledzy Andrzej Kurpiewski i Tomasz Warowny, którzy zobowiązali się złożyć nam sprawozdanie z tej wyprawy, jako że chcemy trzymać rękę na pulsie w tej dziedzinie.
   Do wszystkich muzyków, którzy jeszcze tego nie zrobili apeluję o zapisywanie się do naszego stowarzyszenia. Jeżeli Wasze aspiracje nie obejmują np. klasyki, to naturalnym miejscem dla Was jest STOMUR właśnie. Składki są bardzo umiarkowane, a udokumentowana przynależność do stowarzyszenia podnosi status muzyka i na pewnym etapie kariery jest bardzo przydatna. Znane mi są przypadki muzyków, którzy mają trudną sytuację życiową z powodu wieku czy stanu zdrowia i przynależność do stowarzyszenia bardzo by im mogła pomóc. W tym więc miejscu zachęcam do negocjacji, gdyby niektórzy z Was chcieli wznowić swoją przynależność do STOMURU – jest taka możliwość!
   Chociaż nowe deklaracje od nowych członków ciągle wpływają, to następnych również serdecznie zapraszamy. W tym miejscu zwracam jednak uwagę na to, że komisja przyjmująca nowych członków przykłada pewną wagę do profesjonalizmu; ale na tym nam wszystkim przecież zależy, więc tu nie widzę problemu. Przystał do nas ostatnio autor rekordu Guinnessa w długości grania – kolega Romuald Koperski. Mogliśmy zobaczyć w telewizji, jak przy tej okazji produkuje na fortepianie niesłychaną liczbę evergreenów i popularnych melodii. Gratulacje i witamy! Ja zaś, tak prywatnie, mam przyjemność powitać nowych kolegów z mojego rodzinnego Serocka.
   W ubiegłym roku pisałem: W czerwcu w Centrum Łowicka odbyła się dwudniowa impreza VII Mokotów Old Rock'n'Roll Meeting. Piotr Miks dał występ z zespołem Dylemat. Na koniec ich seta znany dziennikarz Marek Gaszyński zapowiedział największą gwiazdę Meeting’u – Katarzynę Sobczyk. Słynna Kasia pomimo choroby nie zawiodła czekającej na nią przez dwa dni publiczności; zaśpiewała "O mnie się nie martw", "Trzynastego", "Mały Książę". I oto dotarła do nas przykra wiadomość, że obecnie Kasia Sobczyk przebywa w hospicjum; a stan jej zdrowia nie polepsza się niestety. Kasiu, przesyłamy Ci nasze serdeczne myśli i życzenia poprawy!
W następnym biuletynie będzie na pewno okazja by omówić najważniejszą imprezę organizowaną przez STOMUR. Będzie to piąta już edycja przeglądu wirtuozów fortepianu, czyli Konkurs Pianistów Muzyki Rozrywkowej zainicjowany przez kolegów Wiesława Szymańskiego i Bogdana Kezika. Konkurs Pianistów Muzyki Rozrywkowej jest doskonałym polem dla pianistów, którzy profesjonalnie wykonują każdy rodzaj muzyki. Konkurs ten to dla STOMURU duże przedsięwzięcie pod względem logistycznym (wszystkie ręce na pokład); jest także, przede wszystkim dla pianistów, niezwykle prestiżowym wydarzeniem muzycznym.

Serdeczne pozdrowienia!
Tomasz Jaśkiewicz
tomjot@interia.pl

 

 
Copyright © 2010 by STOMUR. All rights reserved. Design by HomeNet & lkriss